bn201901312350062.jpg

W dniu 15 października 2018 r. Gmina Suwałki dokonała odbioru wielofunkcyjnego boiska sportowego w Starym Folwarku wybudowanego w ramach projektu pn. ,,Rozwój ogólnodostępnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Gminie Suwałki poprzez budowę wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół  w Starym Folwarku”, realizowanego w zakresie poddziałania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania ,,Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem realizacji operacji było: utworzenie wielofunkcyjnego boiska w celu udostępnienia mieszkańcom obszaru LSR i turystom infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Osiągnięty rezultat:

1)      wielofunkcyjne, ogrodzone boiska  sportowego o wymiarach 27x44,5m o nawierzchni poliuretanowej,  umożliwiającego grę w piłkę ręczną, siatkową, nożną, koszykówkę oraz tenisa ziemnego;

2)      urządzenia dodatkowe: tj. 2 lampy solarne, 4 lampy Led, 2 stojaki na rowery, kosz na śmieci;

3)      tablica z regulaminem korzystania z obiektu;

4)      tablica promująca lokalne produkty kuchni regionalnej Suwalszczyzny.

Osobom niepełnosprawnym chcącym skorzystać z utworzonej infrastruktury proponujemy nieodpłatnie usługi asystenckie. W tym celu, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy Suwałki tel. 87 565 93 41.